Ruda Śląska - RYNEK PARZY !!

 


Tzw. Rynek w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu to był kiedyś piękny, wysoce wartościowy przyrodniczo skwer roślinny. Piękne drzewa - wysokie i obfite w mocne liście, szerokie korony - chroniące bardzo skutecznie przed słońcem, krzewy, trawa i kwiaty. Widać to pod tym linkiem --- https://rudaslaska-ruda-slaska.blogspot.com/p/czas-zagady.html

Skwer służył mieszkańcom całe dziesięciolecia. Aż wreszcie zaplanowano i wykonano total-zdradę, a mianowicie wyharatano wszystko CO rosło / żyło i zbudowano nikomu niepotrzebną kamienną pustynię !!

Od ponad 10 lat ta pustynia rozgrzewa się latem do bardzo wysokich, jak na ludzką wytrzymałość, temperatur i parzy, MOCNO PARZY !!

Aktualny prezydent obiecał przywrócić skwer mieszkańcom. Minęło wiele lat jego prezydentury ale w sprawie skweru nie widać żadnych jego działań. 

Tak to miejsce - 'PUSTKOWIE' wygląda w upalne lato (foto poniżej). Uciekają stąd nawet psy, których łapki nie wytrzymują rozpalonych do 50 stopni kamieni KTÓRE PARZĄ !! 

Ludzie też z tego badziewu uciekają bo nawet oddychanie w tej okolicy jest utrudnione. Emeryci słabszego zdrowia mogą tu dostać zawału, MOŻE ICH TU SPOTKAĆ ŚMIERĆ.

Uciekają także, występujące tu w nadmiarze i max uciążliwe, gołębie. Trudno tu spotkać jakikolwiek żywy organizm - NO BO TO WSZYSTKO PARZY.

Słowem miejsce wrogie żywym organizmom !!

Aktualny (2026) prezydent obiecał przywrócić niegdysiejszy piękny przyrodniczo skwer ale nie widać śladów jego działań !! Czyżby oszustwo ??




kamień pustynia zwana pomyłkowo 'rynkiem' 
w Rudzie Śląskiej - rozgrzana (o zgrozo!!) do 54 stopni
PARZY !
PARZY !!
PARZY !!! 

RYNEK PUSTY - ODSTRASZA !!
OGROMNA PRZESTRZEŃ ZERO-PRZYDATNA MIESZKAŃCOM



... kliknij w foto aby powiększyć ...


!! AHA !!
i w całej tej centralnej niby dzielnicy - BRAK SZALETU !!
HAŃBA !!





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz