Tzw. Rynek w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu to był kiedyś piękny, wysoce wartościowy przyrodniczo skwer roślinny. Piękne drzewa - wysokie i obfite w mocne liście, szerokie korony - chroniące bardzo skutecznie przed słońcem, krzewy, trawa i kwiaty. Widać to pod tym linkiem --- https://rudaslaska-ruda-slaska.blogspot.com/p/czas-zagady.html
Skwer służył mieszkańcom całe dziesięciolecia. Aż wreszcie zaplanowano i wykonano total-zdradę, a mianowicie wyharatano wszystko CO rosło / żyło i zbudowano nikomu niepotrzebną kamienną pustynię !!
Od ponad 10 lat ta pustynia rozgrzewa się latem do bardzo wysokich, jak na ludzką wytrzymałość, temperatur i parzy, MOCNO PARZY !!
Aktualny prezydent obiecał przywrócić skwer mieszkańcom. Minęło wiele lat jego prezydentury ale w sprawie skweru nie widać żadnych jego działań.
Tak to miejsce - 'PUSTKOWIE' wygląda w upalne lato (foto poniżej). Uciekają stąd nawet psy, których łapki nie wytrzymują rozpalonych do 50 stopni kamieni KTÓRE PARZĄ !!
Aktualny (2026) prezydent obiecał przywrócić niegdysiejszy piękny przyrodniczo skwer ale nie widać śladów jego działań !! Czyżby oszustwo ??




Brak komentarzy:
Prześlij komentarz